Okulary korekcyjne


W naszej pracowni oferujemy szeroki wybór oprawek dla osób dorosłych, starszych i dzieci. Posiadamy w sprzedaży pełen wybór szkieł okularowych.


Posiadamy w sprzedaży pełen wybór szkieł okularowych:

progresywne, dwuogniskowe, fotochromowe, polaryzacyjne, ochronne do pracy biurowej lub przy komputerze takich producentów jak HOYA, RODENSTOCK, ESSILOR, JZO, ZEISS.

Można u nas kupić również soczewki kontaktowe jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne,okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV a także pomoce dla pomoce dla słabowidzących: lupy, lornetki.

W stałej sprzedaży jest również chemia pielęgnacyjna: płyny do czyszczenia i pielęgnacyjne a także drobne akcesoria optyczne jak ściereczki, futerały, nakładki polaryzacyjne, łańcuszki.

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie sprowadzić każdy artykuł dostępny w sprzedaży katalogowej współpracujących z nami firm.

W zgodzie z trendami


Wiemy, jak dużą wagę nasi klienci poświęcają doborowi odpowiednich opraw. Z uwagą śledzimy trendy w modzie optycznej i starannie dobieramy oprawy, które można zakupić w naszej Pracowni. Są one wykonane z trwałych materiałów dobrej jakości.

Oferowane oprawki są w różnych kategoriach cenowych. Nasi pracownicy zawsze starannie doradzają klientom przy doborze najbardziej korzystnych opraw dla ich kształtu twarzy i typu urody.


Maksymalny komfort użytkowania

Obiegowa opinia głosi, że ok. 40-stego roku życia ręka staje się zbyt krótka. To żartobliwe sformułowanie znakomicie oddaje jednak problemy, które pojawiają się z ostrym widzeniem bliskich obszarów. Kłopotliwe staje się odczytanie smsa, liter na ekranie komputera, wzrok męczy się przy czytaniu książek. Przy takich problemach polecane są soczewki progresywne. Co oznacza to pojęcie?

Są to soczewki, które umożliwiają maksymalną wygodę widzenia na co dzień. Dają możliwość indywidualnego projektowania sfer widzenia, które uwzględniają charakter codziennej pracy, hobby i pozostałych aktywności. Obszary widzenia są szerokie, obserwowane obiekty nie są zniekształcone. Soczewki progresywne zapewniają poczucie komfortu przez cały dzień.

Patrzenia w soczewkach progresywnych trzeba się jednak nauczyć. I tak, jeśli patrzymy na przedmioty znajdujące się w dużej odległości, należy skierować wzrok w górną część soczewek. Jeśli patrzymy na przedmioty blisko nas, kierujemy oczy na dolną część soczewki.

Przedmioty średnio oddalone będą dobrze widoczne, gdy wzrok będzie skierowany w środkową część soczewki. W praktyce oznacza to, że nie jest już konieczne często dotychczas spotykanie zamienianie okularów podczas prowadzenia samochodu, czytania czy pracy przy komputerze.

W naszej Pracowni posiadamy specjalistyczny sprzęt pomiarowy (video centracja), dzięki któremu indywidualnie dobieramy soczewki progresywne, biorąc pod uwagę zawód, hobby, indywidualne predyspozycje i wymagania klientów. Zaawansowane programy komputerowe pozwalają nam nie tylko na projektowanie stref widzenia, ale również symulację grubości soczewek.

Okulary dla najmłodszych


Noworodki przychodzą na świat z dość niedoskonałym zmysłem wzroku. W pierwszych tygodniach życia widzą jedynie barwy kontrastowe, ostrość wzroku wyostrza się wraz z rozwojem dziecka. Częstą przypadłością u noworodków i niemowląt jest zez, który powinien zaniknąć do ukończenia pierwszego roku życia. Ta i inne wady wzroku mogą się jednak utrwalić. Wykryte odpowiednio wcześnie są uleczalne i nie rzutują negatywnie na dalsze życie. Stąd tak ważna jest wczesna opieka okulistyczna.

Dla starszych dzieci, u których konieczne jest noszenie okularów korekcyjnych posiadamy szeroki wybór ładnych, dziecięcych, kolorowych oprawek. Sama jestem mamą i wiem, jak ważny dla dziecka jest dobór odpowiednich okularów, by czuło się w nich komfortowo i wyglądało dobrze zarówno w domu, jak i w szkole, wśród znajomych i przyjaciół.Moja córka Ula na bieżąco zdradza mi tajniki dziecięcych upodobań. Wspólnie wybieramy oprawki, które są nie tylko estetyczne, ale również bezpieczne. Lekkie, wygodne, nie powodują odparzeń i są antyalergiczne.


Posiadają wszystkie niezbędne atesty polskie międzynarodowe. Posiadamy w ofercie szkła hamujące myopię ( krótkowzroczność) u dzieci 6-12 lat firmy ZEISS i HOYA.

Ulga dla oczu w cyfrowym świecie


Osoby spędzające dużo czasu przed monitorem komputera często uskarżają się na uczucie suchości, podrażnienie i zmęczenie oczu, bóle głowy, nieostre widzenie, bezsenność. Wiele z tych objawów spowodowanych jest przez tak zwane „wysokoenergetyczne światło widzialne”, zwane też niebieskim światłem emitowanym przez większość urządzeń cyfrowych. Samo w sobie światło niebieskie jest zjawiskiem neutralnym, ponieważ występuje również w świetle dziennym. Jednak jego nadmierna ekspozycja na nie może mieć niekorzystne skutki. By zapobiegać zmęczeniu oczu podczas pracy z urządzeniami cyfrowymi zaleca się pokrycie soczewki okularów specjalną powłoką BlueControl.

BlueControl chroni oczy przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła, gwarantuje bardziej zrelaksowane i komfortowe widzenie nawet podczas korzystania przez wiele godzin a telewizorów LCD i LED, laptopów, smartfonów, urządzeń GPS, czy tabletów. Powłoka BlueControl jest również najtwardsza i najbardziej odporna na zarysowania powłoka antyrefleksyjna spośród dostępnych na rynku, co chroni okulary przez zabrudzeniem, wodą i kurzem.

 

Pomocne akcesoria


Z myślą o osobach słabowidzących rozszerzyliśmy ofertę o specjalne akcesoria, które poprawiają komfort widzenia na co dzień. Są to np.: lupy do czytania z podświetleniem lub bez (ESCHENBACH), okulary lupowe, binokulary do oglądania telewizji, lunety, filtry poprawiające kontrast oraz inne pomoce optyczne do prac wymagających precyzji.Potrzebujesz szczegółowych informacji? Zadzwoń do nas!

(22) 633 44 96, 501 813 151


Firma przeniesiona na ul. Cieszkowskiego 2, 01-636 Warszawa, Żoliborz

Po uzgodnieniu telefonicznym, istnieje możliwość przyjęcia w innych godzinach, niż ustalone.


Przejdź do kontaktu
KONTAKT